Комплекс при болях спини

Учені проводять багато різних досліджень про методи традиційної та альтернативної медицини при болях в суглобах і спині. Але, жодна система, або метод не є ідеальною  усі мають свої переваги та недоліки. Доцільно об'єднати елементи різних систем в один комплекс для профілактики, зняття болю, реабілітації після операції або лікування спини.

Усім людям, які приходять до мене на сеанси масажу зі скаргами на болі в спині, показую і рекомендую виконувати вдома самомасаж з тенісними м'ячами та прості вправи з системи йогів. Також перед сеансом масажу виконуємо 3-4 вправи на витягнення хребта використовуючи профілактор Євмінова. Ефективність вправ йоги при болях в спині підтвердили при своїх дослідженнях фахівці Абердинского університеті (Шотландія). Йога отримала найвищі оцінки ефективності та безпеки, випередивши акупунктуру і масаж. Методика Євмінова і масаж тенісними м'ячами  порівняно нові системи, їм близько 25 років. Профілактор Євмінова  один з небагатьох пристроїв, яке дозволено лікарями використати при грижі міжхребетних дисків, а також при усіх інших захворюваннях хребетного стовпа.

Інноваційний і ефективний комплекс при болях спини:

  • самомасаж тенісними м'ячами в течії 3-5 хвилин;
  • 4 вправи на профілакторі Євмінова 10-15 хвилин (якщо цього пристрою у вас немає, використайте 3 вправи для рівної постави);
  • 3 вправи йоги 4-5 хвилин.

На початку комплексу виконуємо самомасаж тенісними м'ячами для поліпшення циркуляції крові. М'ячі чудово масажують спину, при катанні м'ячів вгору-вниз, в сторони, можна легко знайти больові точки й ділянки. При грижі міжхребетних дисків цей масаж в перші тижні лікування виконувати протипоказано. Так само як і інші види мануального масажу, застосування вібраційних пристроїв. При цій хворобі рекомендуються обгортання медові, глиняні, трав'яні, водоростеві, а також зайняття по системі Євмінова.

Розпочинаємо масаж з куприка: сісти на підлогу, поруч покласти м'ячі, щоб сісти на м'ячі розмістити долоні на підлозі позаду, перенести вагу тіла на руки, підняти таз настільки, щоб сісти на м'ячі по обидві сторони від куприка. Потім перемістити стегна вниз, щоб м'ячі рухалися вгору-вниз по нижній частині спини на 10-15 сантиметрів, зупинитися і повільно повернутися у вихідну позицію.

Щоб масажувати середню частину спини треба лягти на підлогу, підвести корпус, роблячи упор на передпліччя і долоні. Підвести голову, поставити м'ячі по сторонах від хребта, катати їх вгору-вниз, в сторони від хребта. Акцентуйте свою увагу на больових точках, тиск м'ячів повинно викликати приємні відчуття, а занадто різкий і сильний біль терпіти не рекомендується.

Масаж тенісними мячами нижньої частини спини на підлозі

Верхню частину спини можна масажувати, затиснувши м'яч між стінкою і спиною  виконується стоячи у стінки, щоб катати м'яч, треба злегка присідати та підніматися.

Після масажу тенісними м'ячами переходимо до вправ, використовуючи профілактор Євмінова.

Профілактор Євмінова  унікальний тренажер, методика полягає в дозованому, безболісному витягненні хребта, поліпшення живлення усіх його структур: хребців, дисків, зв'язок. На пристрої можна займатися дорослим і дітям, завдяки руків'ю, що міняє своє положення. Для вправ цього комплексу, при болях спини, встановлюємо профілактор на кут нахилу від 15° до 25° (чи на висоту від підлоги до 110 сантиметрів). За методикою Євмінова дихати під час вправ потрібно через рот, бажано застосовувати нижнє дихання (животом), в грудну клітку повітря повинне надходити мінімально. Це для кращого положення, ковзання і витягування хребта.

1 вправа  гусениця: сісти на середину профілактора так, щоб ноги розташовувалися по сторонах, лягти на спину, голова повинна бути біля супорта з ручками. Взятися руками за верхні ручки, підняти одну ногу зігнуту в коліні. Поставити на профілактор, потім повільно вирівняти її, опускаючи вниз по площині дошки. Виконати те ж саме з іншою ногою. Це положення тіла початкове для всіх наших вправ: руки зігнуті в ліктях, тримаються за ручки супорта, голова трохи нижче супорта, а ноги прямі.

Початкове положення тіла для вправ на профілакторі Євмінова

Повільно опускаємося вниз випрямляючи руки, одночасно злегка піднімаємо й опускаємо таз, коліна. Рух тіла нагадує рух гусениці. При виконанні вправи зосереджуємо увагу на куприку  він повинен ковзати по площині профілактора, не відриватися від нього, виникає відчуття своєрідного витягнення нижньої частини спини. До повного випрямлення рук можна зробити від 7 до 15 рухів тазом вгору-вниз. При опусканні тіла вниз хват руками за ручки повинен бути чіпким і постійним, що не розтискати долоні. Коли досягнуто максимальне витягування, потрібно розслабити тіло, і повільно по площині дошки підняти праву ногу вгору, зігнувши її в коліні. Потім покласти на підлогу, на ступню, виконати те ж саме з іншою ногою. Підтягуємо тіло вгору за допомогою рук і ніг, при цьому сила підняття повинна бути розподілена на руки й ноги однаково. Опустити руки вниз, розслабити їх, тіло при цьому положенні підтримується зігнутими, розташованими на підлозі ногами. Повторити вправу 3 рази.

2. витягування: прийняти вихідне положення підняти голову, потягнути п'яти ніг вперед, носки на себе. У цьому положенні з видихом почати опускатися, випрямляючи руки. Концентруйте увагу спочатку на шийних хребцях і на хребті. Коли руки повністю прямі, опустити голову на площину дошки, розслабити ноги. Підняти одну ногу вгору по профілактору, опустити на підлогу, потім іншу. Підтягнутися за допомогою рук і ніг вгору, опустити й розслабити руки. Повторити вправу 3 рази.

Вправа витягнення тіла на профілакторі Євмінова

3. рух змії: прийняти вихідне положення. З видихом, повільно почати опускатися, водночас виконувати рухи тазом в праву сторону, потім в ліву. Потрібно уявити, що тазом хочемо посунути з площини дошки якийсь предмет, з боку це буде виглядати на рух змії. У повільному темпі до повного випрямлення рук можна виконати 7-15 рухів. В кінці розслабитися, підтягнути корпус вгору, як в перших двох вправах. Повторити 3 рази. 

4. витягування з зігнутою ногою: прийняти вихідне положення, зігнути праву ногу і покласти на ліву вище коліна, розслабити праву ногу, опустити в сторону. Носок лівої ноги потягнути на себе, п'яту вперед, з видихом почати повільно опускатися, випрямляючи руки. В кінці розслабити ліву ногу. Концентрувати увагу на нижній частині хребта, оскільки права нога буде знаходитися на лівій, то права частина нижньої частини хребта буде більше притиснута до площини дошки, а ліва частина злегка піднята. Підняти корпус вгору як в перших вправах. Поміняти положення ніг, повторити 2 рази.

В кінці комплексу 3 вправи з системи йогів:

1 вправа ролик, або перекати: сидячи, підтягнути обидві ноги колінами до тулуба, руками щільно обхопити ноги у щиколоток. Різко відкинутися назад на спину, так само різко і швидко повернутися в початкове положення Дихання довільне, виконати вправу від 5 до 10 разів, вважаючи перекочування назад і вперед за один раз.

Вправа ролик (перекати)

2. після пробудження (класична назва йоги): лежачи на спині, ноги разом, руки вздовж тіла. Зробити підтягувальний рух лівою ногою  носок на себе, п'ята вперед). Розслабити її та виконати таке ж потягування правою ногою, потім двома разом. Зробити кожною ногою по 5-10 потягувань і 5 разом.

3. трикутник: стоячи ноги нарізно, в продовженні всього вправи руки тримати на одній лінії з плечима. Свідомість тримається на хребті. Техніка виконання: з повним вдихом підняти руки в сторони на висоту плечей долонями вгору. Роблячи видих, нахилити тулуб вліво до торкання пальцями руки лівого носка. У цьому положенні вертикально витягуємо руки і піднімаємо особа вгору. Випрямляючи, робимо вдих і після секундної паузи з видихом повільно нахиляється вправо, торкаємося правою рукою носка. Знову секундна пауза, і з вдихом піднімаємо тулуб вгору, видихаючи повільно опускаємо руки вниз. Зробити 3 рази.

Вправа трикутник

Вправа трикутник  дуже корисна, при нахилі корпусу в сторони відбувається бічне витягування та розвантаження хребців, що неможливо досягти в інших вправах. При болях спини виконувати обережно, плавно, без різких рухів і зусиль.

При незначних болях спини, комплекс можливо застосовувати без будь-яких протипоказань, при захворюваннях хребта рекомендується консультуватися та дозвіл лікаря по використанню даних вправ.

Добавьте себе энергии, снимите усталость, используя многовековой опыт традиций и применения китайского точечного массажа. Проводится кончиком большого пальца от 30 секунд до 5 минут, зажав мизинец правой руки между указательным и большим пальцами левой руки.

Возбуждающая, стимулирующая точка на мизинце правой руки 

Возбуждающая (специальная) точка