Тибетська гімнастика

Тибетська ранкова гімнастика складається з простих вправ, де входять рухи, натискання та розтирання важливих частин нашого тіла. Вона дуже ефективна, дає людині енергію і силу, за твердженням східних мудреців відкриває та активізує енергетичні канали та центри, або чакри. Історія тибетської гімнастики дуже давня, другі поширені її назви  гормональна, східна, гімнастика лам, або древній тибетський самомасаж. Також ці вправи мають особливий зв'язок з класичними вправами йоги.

Подивіться на малюнок, як і де, розташовані чакри на тілі людини. Коли прочитаєте та проаналізуєте всі вправи гімнастики, відразу переконаєтеся в зв'язку і стимуляції людського організму. Дати нашому тілу енергію, гарне самопочуття, настрій на весь день зараз дуже актуально, а щоденна гормональна ранкова гімнастика допоможе в цьому.

7 основних чакр

Гімнастика займає 6-8 хвилин, виконується після пробудження в ліжку, або на підлозі з використанням килимка.

1 вправа: прокинувшись, потрібно полежати 2-3 хвилини з закритими очима, потім розітріть руки, щоб вони стали гарячими. Помасажуйте вуха: вказівний, великий і середній палець взяти в жменю, розтерти вухо зверху вниз. Зробити 25-30 разів, великий палець при цьому знаходиться за вухом.

Східна нетрадиційна медицина вважає, що на мочці вуха знаходиться 11 "місячних" точок, відповідальних за життєдіяльність 11 найважливіших органів людини, а також 120 різних точок, що підтримують рефлекторний зв'язок з усіма органами й частинами тіла. Сучасна медицина з цією думкою не згодна, але підтверджує, що на мочці вуха є велике скупчення нервових закінчень, тому вона має високу чутливість і здатність активно передавати сигнали в мозок, перш за все спинний. Важливість першої вправи ймовірна.

2 вправа: покласти праву долоню на лоб, на лінію брів, накрити лівою долонею, зосередьтеся на точці третього ока (між бровами) і зміщайте долонею шкіру чола вправо-вліво, зробити 25-30 разів. Стимулюється чакра Аджна.

3 вправа: стиснути руку в кулак, кісточками великих пальців 10 разів помасажувати закриті очі - від носа до вух. Поліпшується зір і кровопостачання мозку.

4 вправа: покласти праву долоню на область щитовидної залози, ліву зверху. Рухати руки, злегка натискаючи, зверху вниз  від горла до сонячного сплетіння, зробити 25-30 разів. Стимулюються відразу три чакри: Вішудха, Анахата, Маніпура.

5 вправа: лежати рівно, з видихом втягнути в себе живіт наскільки можливо всередину, потім з вдихом висунути максимально вперед. Зробити до 30 рухів, темп середній. В системі йогів є вправ з аналогічним диханням. Стимулюються чакри Маніпура, Свадхістхана.

6 вправа: лежачи на спині підтягти до грудей з видихом праве коліно до 15 разів, потім стільки ж ліве коліно, темп середній.

7 вправа: покласти праву руку на сонячне сплетіння, ліву зверху, зробити кола по животу з натиском за годинниковою стрілкою 25-30 разів. Не натискайте на область пупка, кола робити великі. Стимулюється чакри Маніпура і Свадхістхара.

8 вправа: підняти руки й ноги вгору, долоні та ступні спрямовані паралельно підлозі. Обертаємо руки в зап'ястях, а ноги в гомілковостопних суглобах, потім робимо струшування, виконувати 30-40 секунд.

Інший варіант цієї вправи: ноги прямі, руки на потилиці, вдих  підняти ноги за голову, видих  опустити, зробити 8-10 раз. Якщо важко виконувати з прямими ногами, то злегка зігніть в колінах. Експериментуйте і виберіть для себе відповідний варіант, також можна зробити обидва.

9 вправу: сісти на край ліжка, покласти ліву ногу на праве коліно, кісточками пальців руки розтерти виїмку на стопі 30 разів. Потім те ж саме виконати з правою ногою.

Важливість цієї вправи величезна: виїмка знаходиться в середній частині на подушечки стопи, при ходьбі ця зона знаходиться в прямому контакті з підлогою. Вона забезпечує пружність цієї ділянки тіла внаслідок сухожиль і суглобів, а при їх ослабленні виїмка опускається. При деформації виїмки у людини може виникнути неправильна хода, а далі можливий негативний вплив на суглоби колін, сідниць, крижовий відділ, область тазу і можливо на хребет.

10 вправа: сидячи, покласти на потилицю праву долоню, ліву зверху і рухати руками, злегка натискаючи, вправо-вліво 15 разів, потім вниз-вгору до верхівки 15 разів. Ця остання вправа добре масажує задню частину голови, у кого підвищений кров'яний тиск робити обережно і прислухатися до реакції організму. Стимулюється чакра Сахасрара.

Після виконання тибетської гімнастики прийміть водні процедури, і рекомендується випити 1-2 склянки води кімнатної температури.

Можна резюмувати, що гімнастика дуже корисна і потрібна, активізує і покращує роботу ендокринних залоз. Ми бачимо, що починається і закінчується комплекс з розтирання й стимуляції голови: на початку  вуха, лобова частина, в кінці  потилиця. За твердженням китайської народної медицини на голові знаходитися 500 основних активних точок і понад 1000 додаткових, а також безліч меридіанів. Також чудово масажується частина сонячного сплетення та органів шлунково-кишкового тракту, де за твердженням йогів знаходиться центр накопичення енергії (прани).

Хребту й ногам приділяється увага в 8 і 9 вправі, ну і звичайно ступням. Адже на стопах за твердженням сучасної медицини знаходиться близько 70 тисяч нервових закінчень, велику кількість із них стимулюємо, масажуючи виїмку стопи.

Ефект вправ відчувається відразу, з'являється свіжість, легкість, енергія. Важливим фактором гімнастики вважається виконувати її з бажанням, задоволенням, розумінням того, які внутрішні сили ми задіємо, те ж саме спостерігається по заняттях йоги та іншими східними системами.

Зв'язок вправ тибетської гімнастики з чакрами

Сучасна медицина не підтверджує існування чакр в тонкому тілі людини, як трактує їх система йогів та інші джерела. Тому ефект гімнастики з точки зору сучасної медицини простий  поліпшення кровообігу тих органів і частин тіла на які найбільше відбувається вплив.

Ставлення прихильників нетрадиційної медицини інше, більш глибоке й свідоме. Деякі методи нетрадиційної східної медицини й Аюрведи застосовують філософію функціонування чакр в тілі людини. Простими словами чакри не просто центри, а трансформатори, акумулятори енергії, яка рухається по колу в тілі людині, що дуже важливо. Нормальна циркуляція енергії по всіх чакрах  запорука здоров'я людини. Якщо енергія циркулює погано, то одна або кілька чакр означає "порожнечу, провал" в цій системі. Звідси всі хвороби даного органу або ділянки тіла, де розташована певна чакра.

Тибетська ранкова гімнастика відкриває всі чакри, сприяє нормалізації енергії по колу. Через 1-2 тижні занять гімнастики у людей спостерігаються різні ефекти та поліпшення стану організму: не турбує головний біль, поліпшується робота шлунково-кишкового тракту, усуваються запори, нормалізується артеріальний тиск, сечовипускання, статеві функції. Різні ефекти пояснюються тим, що покращилася функції певної чакри та її зв'язок з іншими центрами енергії. В цьому і полягає пояснення нетрадиційної медицини в зв'язку вправ тибетської гімнастики з чакрами.

TEXT.RU - 100.00%

Добавьте себе энергии, снимите усталость, используя многовековой опыт традиций и применения китайского точечного массажа. Проводится кончиком большого пальца от 30 секунд до 5 минут, зажав мизинец правой руки между указательным и большим пальцами левой руки.

Возбуждающая, стимулирующая точка на мизинце правой руки 

Возбуждающая (специальная) точка