Вправи для рівної постави

Рівна, пряма постава — запорука красивої фігури та здорового хребта. Рекомендуємо три прості вправи для рівної постави, які не вимагають багато часу, тільки 6-8 хвилин.

Багато хто пам'ятає поради ще з дитинства: ходити з книгою на голові, стояти біля стінки, висіти на перекладині. Але щоб домогтися бажаного результату з книгою на голові потрібно ходити не менше 8-10 хвилин, тримати спину рівною постійно важко. Книга падає, починаються смикання, що дає свій негатив на хребет і не сприяє потрібного ефекту. Перекладина є не у всіх, та й при болях в спині, лікарі не завжди рекомендують висіти на турніку. Стояти біля стінки теж потрібно не просто, як хочеться, а застосовувати певні умови.

Рівний, правильний позвоночник

Але час рухається вперед, медицина не стоїть на місці. У світлі нових досліджень фахівці в області остеопатії рекомендують деякі старі поради відкинути, а інші застосовувати з певною коригуванням. Як відомо остеопат, або мануальний терапевт, працює руками, проводячи маніпуляції з різними частинами тіла людини, для відновлення правильного положення. Даний комплекс багато лікарів рекомендують для профілактики та підтримки хребетного стовпа в рівному положенні.

1 вправа біля стінки (бажано без плінтуса): стати рівно, п'яти, сідниці, лопатки, плечі, голова стосуються стіни. При цьому живіт втягнути в себе, щоб нижня частина спини теж по можливості максимально була притиснута до площини. Прямі руки опущені вниз і притиснуті до стінки тильною стороною долоні. Повільно почати піднімати руки вгору. Важливою умовою вважається, щоб нічого не відривався від площини, а стежити особливо потрібно за животом. Як тільки відчуєте, що нижня частина спини "пішла" з початкового положення, потрібно припинити рух рук вгору, і опустити їх вниз. У перші дні, можливо тижні, підняти руки можливо дасть тільки на 20-40 сантиметрів. Але надалі, при щоденних повторах, руки поступово будуть підніматися вгору все вище. Виконувати до 2 хвилин.

На думку лікарів в цьому динамічному русі рук і втягнутих м'язах живота полягає поліпшення простого стояння біля стінки. Стабілізація хребетного стовпа відбувається краще та скоріше.

2 вправа: сісти повністю, ноги при цьому на повній ступні 20-25 сентиментів від стінки. Спина, лопатки, голова притиснуті до площини, живіт втягнутий, також само, як і в попередній вправі. Повільно, не відриваючись від стінки піднятися на прямі ноги. Спочатку не у всіх вийти встати повністю, але цього не потрібно в перші дні. Ідея полягає не в форсуванні швидкого підйому, а в не відриванні спини від стінки. Як тільки відчуєте, що нижня частина спини йде вперед, спустіться вниз. Знову притисніть всю спину до площини й продовжуйте підніматися.
Крім початкового завдання  дати спині рівну поставу, ця вправа дає навантаження та добре зміцнює м'язи ніг. Тому в перші тижні виконуйте вправу до 1 хвилини, поступово довести до 2 хвилин.

Другий варіант цієї вправи рекомендується робити через 1-2 місяці з початку виконання, і полягає в поєднання динаміки та статики, а також в більшому навантаженню на м'язи ніг. При вставанні, коли стегна стосовно верхньої частини тіла сягнуть 90°, зафіксувати положення протягом 5-10 секунд, при бажанні поступово довести до 1 хвилини

3 вправа: стати на коліна, руки на підлозі, на рівні плечей, живіт втягнутий в себе Одночасно підняти праву руку й ліву ногу вгору до рівня прямої лінії з корпусом і головою. Зафіксувати 1-2 секунди, повернутися в початкове положення, зробити 10 разів. Потім виконати аналогічні підйоми з лівою рукою і правою ногою. Особливість цієї вправи в досягненні рівної лінії руки, хребта, ноги. Ефект: стабілізація хребетного стовпа, поступове зміцнення спини.

Лікарі стверджують, що ці вправи дають рівну поставу, зміцнюють м'язи спини, ніг, живота, в них закладена ідея поступовості та цілеспрямованості. Вимагають певної концентрації, терпіння, але вони принесуть більше задоволення та ефекту, ніж роздратування і невдоволення від книги, що падає з голови, або просте стояння біля стінки. Комплекс можна виконувати 1-3 рази на день, а другий варіант з фіксацією ніг і тіла за бажанням.

При частих болях спини або наявних захворюваннях хребта спочатку проконсультуйтеся з лікарем про можливість виконання даних вправ.

TEXT.RU - 100.00%

Добавьте себе энергии, снимите усталость, используя многовековой опыт традиций и применения китайского точечного массажа. Проводится кончиком большого пальца от 30 секунд до 5 минут, зажав мизинец правой руки между указательным и большим пальцами левой руки.

Возбуждающая, стимулирующая точка на мизинце правой руки 

Возбуждающая (специальная) точка