Вправи на кожен день

Багато людей ставлять питання, як зміцнити, підтримати здоровий стан організму з мінімальними витратами часу впродовж дня, та з максимальною користю для себе. У цій статті зібрані рекомендації нашого сайту, які вправи та комплекси, краще застосовувати, щоб залучити окремі, або усі частини нашого тіла.

Розпочніть день з ранішньої східної (тібетською) гімнастики, можна виконувати в ліжку або на підлозі, займає всього 6-8 хвилин. Ці прості 10 вправ підготують організм до початку дня. Східна ранішня гімнастика активізує і покращує роботу ендокринних залоз, тому її ще називають гормональною. Щоденне виконання тібетської гімнастики активізує потужні захисні сили організму  механізми компенсації та імунну систему. І повірте, вони спрацюють через певний час, у кожної людини по-різному.

Друга рекомендація — вправи йоги. Йогу можна виконувати уранці, після східної гімнастики й водних процедур, якщо дозволяє час і графік дня. Якщо не дозволяє  після роботи в спортивному залі, в групі, під спостереженням інструктора, або удома. Не бачимо сенсу розповідати про всю гідність і терапевтичні ефекти йоги.

Йога на берегу моря

Рекомендовані вправи: 1. Повне йогівське дихання; 2. Удияна-бандха: виконувати тільки уранці натщесерце, якщо в інший час, замінити на вправу для зміцнення м'язів живота (удар шактівардак); 3. Ха-дихання, або очисне дихання; 4. Поза змії (бхуджанасана) або коника (салабхасана); 5. Йога-мудра або поза зірки (панчасана); 6. Поза плуга (халасана) або маха мудра; 7. Напівсвічка (напівберізка) (віпаріта карані) або свічка (берізка) (сарваганасана); 8. Поза риби (матсіасана); 9. Шавасана. Час виконання комплексу 20-30 хвилин.

Бувають дні, коли часу дуже мало, робота основна закінчилася, а різних справ належить ще зробити багато, удома по господарству і так далі. Є такий принцип  краще менше, ніж нічого. Застосовуйте в таких випадках міні-комплекс йоги, в нього входять одні з найважливіших вправ.

1. Вправа для зміцнення м'язів живота (удар шактивардак)  благодійно впливає на органи шлунково-кишкового тракту. 2. Ролик  знімає болі в спині і втому, покращує функції хребта. 3. Напівсвічка (віпаріта карані)  корисна для усього організму, її називають вправою молодості. Адже вона покращує циркуляцію крові усього тіла, зніме втому і відчуття важкості в ногах, також дуже сприятлива для усього хребетного стовпа. 4. Шавасана  вправа для розслаблення, в класичному виконанні виконується 10 хвилин, але в спрощеному варіанті досить 3-4 хвилини. Міні-комплекс займе всього 6-10 хвилин.

Можливо використати інші вправи йоги, залежно від переслідуваних цілей. У версії сайту на російській мові, у розділі "Йога" детально описані 56 вправ, а також згруповані в окремі комплекси. А саме: пози йоги, рекомендовані при болях спини, для розвитку еластичності й зміцнення спини, дихальні вправи для схуднення, для поліпшення потенції, для створення красивого тіла, для студентів і так далі. Щоб швидше знайти вправу, що цікавить, введіть назву в графі пошук, у верхній частині сайту.

Хто зовсім не займається йогою, і віддає перевагу іншій активності, то рекомендуємо, звичайно, зайняття улюбленим видом спорту, або фітнес. Тут все зрозуміло, у залі є багато тренажерів і різні види обтяжень (штанга, гантелі, гирі й т.д.) Кожна людина вибирає для себе вид тренування, рівень навантаження, за допомогою інструктора, або тренера, а також відповідний час.

Наступна рекомендація  біг або ходьба. Кого не притягує ні йога, ні фітнес, то біг або ходьба в течії 20-30 хвилин поліпшить циркуляцію крові організму, функції роботи серця і легенів, підвищить витривалість і імунітет.

Віджимання - пауза при пробіжці

Коли болить, тривожить якась частина тіла або орган, то отже впродовж дня доцільно застосовувати спеціальні комплекси вправ. Наприклад: комплекс вправ при болях спини, для шиї, для поліпшення функцій очей, для накопичення енергії, гімнастика Амосова, цигун, техніка Александера і так далі. На сайті є детальні статті на ці теми.

Бувають дні та хвилини, коли відчувається втома і млявість, небажання займатися. Щоб трішки підбадьоритись скажіть собі подумки: сміється сонечко, або небо плаче злегка, щоб день не виявився вирваною сторінкою з життя  треба виконувати вправи і займатися в задоволення!

Варто придумати своє правило, і не соромтеся подумки говорити його собі, наприклад: та я трішки втомився, але саме тому треба займатися, щоб втоми не було, щоб вона відступила, і дала дорогу гарному настрою і бажанню, моєму міцному здоров'ю. Адже я займаюся для свого здоров'я! Через короткий час прийде бажання робити вправи.

TEXT.RU - 100.00%

Добавьте себе энергии, снимите усталость, используя многовековой опыт традиций и применения китайского точечного массажа. Проводится кончиком большого пальца от 30 секунд до 5 минут, зажав мизинец правой руки между указательным и большим пальцами левой руки.

Возбуждающая, стимулирующая точка на мизинце правой руки 

Возбуждающая (специальная) точка